Home LED Monitor Samsung 32inch Curved Monitor with 1000R Curvature, Black | LS32C390EAMXUE
BenQ EX2510
BenQ EX2510 MOBIUZ 24.5”, HDRi, IPS,144Hz, 1ms, -EX2510 AED1,125.00
Back to products
HP 250 G10 - Raptor Lake - 13th Gen Core i3 Hexa-core (6 Core) Processor
HP 250 G10 - Raptor Lake - 13th Gen Core i3 Hexa-core (6 Core) Processor AED1,540.00
Samsung
Samsung 32inch Curved Monitor with 1000R Curvature, Black | LS32C390EAMXUE
AED749.00
Brand
Samsung
Compare
Add to wishlist
SKU: LED-55 Category: LED Monitor
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
About This Product
Category Details
Screen Size 32 inches (Class)
Curved Yes, 1000R curvature
Active Display Size 698.4×392.85 mm
Aspect Ratio 16:9
Panel Type VA
Brightness
  • Typical: 250 cd/m²
  • Minimum: 200 cd/m²
Contrast Ratio (Static) 3000:1 (Typ.)
Resolution 1920 x 1080
Response Time (GTG) 4ms
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Color Support Max 16.7M
Refresh Rate Max 75Hz
Interface
  • Display Port : 1 EA (Version 1.2)
  • HDMI : 2 EA (Version 1.4)
  • Headphone : Yes
Audio Stereo Speakers
Operation Conditions
  • Temperature : 10~40 ℃
  • Humidity : 10~80%
Design
  • Front Color : Black
  • Rear Color : Black
  • Stand Color : Dark Blue Gray
  • Stand Type: Simple
  • Tilt : -3′(±2′) ~ 20′(±2′)
Power
  • Power Supply : AC 100~240V
  • Type : External Adaptor
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Samsung 32inch Curved Monitor with 1000R Curvature, Black | LS32C390EAMXUE” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
ASUS MB169B+
ASUS MB169B+
Compare
Quick view
Add to wishlist
ASUS MB169B+ Portable USB Monitor – 16 inch – 15.6 inch viewable Full HD, USB-powered, IPS, Ultra-slim, Smart Case More from Asus Computer Monitors